3. etapp LENNUSADAM / TLN
Kolmas osavõistlus toimub Tallinnas Lennusadama akvatooriumis ja Tallinna lahel Lennusadama ja Kalasadama vahelisel alal.
Võistlema on oodatud igal tasemel aerulauahuvilised!
13.08.2022 – TEHNILINE SPRINT (EESTI MEISTRIVÕISTLUSED) | KESTVUSSÕIT
VÕISTLUSE ÜLDINFO
TEHNILINE SPRINT (EESTI MEISTRIVÕISTLUSED)
Toimub Lennusadama akvatooriumis kolme pöördega distantsil. Start ja finiš asuvad poiga tähistatult vees, võistlejad finišeeruvad samuti vees. Võistlusdistants on 500 meetrit (kaks ringi), lastel ja noortel 250 meetrit (üks ring).
KESTVUSSÕIT
Toimub Lennusadama ja Kalasadama vahelisel alal Tallinna lahel. Lühema distantsi läbijad (lapsed ja noored) sõidavad 1500 m pikkuse ringi madalikul asuva poini ja tagasi. Pikema distantsi läbijad sõidavad 5000 m pikkuse kolmnurgakujulise ringi ümber Kalasadamas asuva poi suunaga madalikule (tähistatud poiga) ja finišisse tagasi. Läbida tuleb kaks ringi. Start ja finiš on tähistatud poidega ning asuvad vees.
DISTANTSID JA KLASSID
- PRO
- TEHNILINE SPRINT (EMV) – 500 m
- KESTVUSSÕIT – 5000 m
- HARRASTAJAD
- TEHNILINE SPRINT U10, U13, U16 – 250 m
- TEHNILINE SPRINT kõik teised – 500 m
- KESTVUSSÕIT U10, U13, U16 – 1500 m
- KESTVUSSÕIT kõik teised – 5000 m
AJAKAVA
13.08.2022 | AJAKAVA (täiendamisel) |
---|---|
13.00 – 14.00 | Kohaloleku kinnitamine, stardinumbrite väljastus, järelregistreerimine |
14.15 | Kohustuslik stardieelne koosolek |
14.30 | Sprint 1. start (U10, U13, U16) |
14.45 | Sprint 2. start (HAR, U18) |
15.00 | Sprint 3. start (PRO) |
16.00 | 1500 m (U10, U13, U16) |
17.00 | 5000 m (U18, HAR, PRO) |
18.30 | Autasustamine |
RADA
täiendamisel
VÕISTLUSDISTANTSIDE ÜLDKIRJELDUS
Sprint
Distants: kuni 250 m
Start: veekogul ühelt joonelt, rannast joostes või veest laual istudes
Sprindisõidul läbitakse sirgjooneliselt stardi- ja finišijoont tähistavate märgiste vaheline võistlusdistants.
Tehniline sprint
Distants: kuni 500 m
Start: veekogul ühelt joonelt, rannast joostes või veest laual istudes
Tehnilisel sprindil läbitakse kuni kahe poipöördega võistlusdistants.
Tehniline sõit
Distants: 500 m – 5 km
Start: veekogul ühelt joonelt, rannast joostes või veest laual istudes
Tehnilise sõidu raames läbitakse üks või enam korda võistlusrada, mis sisaldab päri- või vastupäeva pöördeid ümber tähistuse. Mitut ringi sisaldav rannastardiga võistlus võib sisaldada jooksmist koos SUP lauaga ümber maismaal asuva objekti.
Kestvussõit
Distants: 1 km – 5 km
Start: veekogul ühelt joonelt, rannast joostes või veest laual istudes
Kestvussõidu rada võib sisaldada üht või enamat pööret, kuid pööretevaheline distants on oluliselt pikem kui sprindi puhul. Põhirõhk on vastupidavusel, mitte niivõrd tehnilisel osavusel.
Maraton
Distants: 5 km – 35 km
Start: veekogul ühelt joonelt, rannast joostes või veest laual istudes
Maratondistantsi start antakse üldjuhul veekogul tähistatud stardijoonelt ühisstardina ning sõit võib sisaldada ümber tähiste või maamärkide tagasipöördeid.
Eesti SUP CUP ÜLDJUHEND 2022
Sarja eesmärk on pakkuda harrastajatele ning tegevsportlastele võimalust võistlemiseks erinevates aerulauasõidu formaatides läbi hooaja. Sari on ellu kutsutud aerulauaga sõitmise kui spordiala propageerimiseks ning julgustab tegelema igas vanuses huvilisi läbi paindlike võistlusreeglite pakkudes võistlusklassiti erinevaid võimetekohaseid distantse. Osalejate kuulumine spordialaliitudesse või klubidesse ei ole kohustuslik. Karikasari korraldatakse Eesti Aerutamisföderatsiooni (EAF) egiidi all koostöös kohalike spordiklubide ja -seltsingutega.
Sarja kokkuvõttes peetakse eraldi individuaalset ja klubide (seltsingute, sõpruskondade) arvestust. Klubide punktiarvestusse lähevad kõikide etappide tulemused, individuaalselt 3 parima etapi tulemused.
Etappide võistlusformaat kinnitatakse korraldajate poolt etapi võistlusjuhendis.
Kõik võistlused viiakse läbi üldjuhendi ja konkreetse võistlusjuhendi alusel, järgides EAF-i ohutus- ja käitumisreegleid võistlejatele.
Klubide arvestuses toovad punkte oma koduklubi/seltsingu määratlenud osalejad. Klubilise kuuluvuseta võistlejad ei osale klubi punktide aasta koondarvestuses, kuid nende tulemus kajastub individuaalarvestuses. Klubid koguvad punkte kõigis üldjuhendiga määratud vanuse ning võistlusklassides. Printsiibiks on see, et mida osavõturohkem on võistlusklass, seda enam on võimalik punkte saada, kuid samas ei oleks ebavõrdses olukorras väiksemad klubid.
Punktisüsteem
Igas vanuse- ja võistlusklassis jagatakse punkte järgnevalt:
1) Kui võistlusklassis osaleb 10 või enam võistlejat, jagatakse kohapunkte saavutatud koha alusel klassis: 1. koht – 10 p, 2. koht – 9 p. … 10. koht – 1 p.
2) Kui klassis osaleb alla 10 võistleja, siis 1. koht saab nii palju punkte, kui palju on klassis võistlejaid, 2. koht saab ühe punkti vähem jne. Klubilise kuuluvuseta võistlejaid ei loeta osalejate üldarvu sisse klubide punktiarvestuses.
3) Igast võistlusklassist toovad oma klubile punkte kuni kolm parimat võistlejat.
4) Klubi punktisumma kumuleerub võistlusklasside 3 parima võistleja individuaalsete kohapunktide alusel.
5) Individuaalarvestuse karikasarja 3 parimat selguvad hooaja arvestuse kokkuvõtte tulemusena, kui osaletud on vähemalt 2 etapil. Kui võistlusklassi osavõtjate arv on väiksem kui 4, antakse välja ainult esikoha karikas.
6) Ühel etapil toimuvate eri distsipliinide raames saavutatud kohapunktid liidetakse ning punktide summast kujunevad etapi võistlusklassi positsioonid. Sama hulga summaarsete punktide korral on prioriteetsem pikema võistlusdistantsi raames saavutatud koht.
Näiteks kui võistleja A kogub 3 punkti 200 m sprindilt, 5 punkti 10 km maratonilt ning võistleja B kogub 5 punkti 200 m sprindilt ning 3 punkti 10 km maratonilt, siis võistlejate lõikes on parema tulemuse saavutanud võistleja A.
Osavõistluste kohapunktide jaotus toimub samamoodi nagu etapi arvestuses – kui võistlusklassis osaleb 10 või enam võistlejat, jagatakse kohapunkte saavutatud koha alusel klassis: 1. koht – 10 p, 2. koht – 9 p. … 10. koht – 1 p. Väiksema arvu osalejate korral saab 1. koht punkte vastavalt võistlusklassi osalejate arvule.
Klubiline või võistkondlik kuuluvus peab olema määratletud kandega võistlusele registreerimisel.
Aastaarvestus
1) Individuaalne arvestus: Aastatulemuse arvestamisel läheb 4-etapilise võistlussarja puhul arvesse 3 parima etapi tulemused. Võrdsete aasta kokkuvõtte etapipunktide korral eelistatakse kõrgema üldkoha arvutamisel esmalt enim esikohti saavutanud võistlejat, ka selle võrdsuse korral enam teisi kohti saavutanud võistlejat jne.
2) Klubide arvestus: klubi aastaarvestuse punktisumma kumuleerub osalejate individuaalsete kohapunktide alusel, kõikide etappide summana. Klubi saab etapipunkte kuni 3 oma parima võistleja eest, võistlusklassi kohaselt. Klubiline kuuluvus, mis määratletakse esimesel osalemisel, kehtib hooaja lõpuni ning ei ole hooaja jooksul muudetav. Üks võistleja saab kuuluda ühte klubisse.
Vanuseklassid
Vanuseklassid on määratud osaleja tegeliku vanusega 01. jaanuari seisuga.
Pro: M (mehed 18+ eluaastat), N (naised 18+ eluaastat);
Harrastajad: U13 P,T; U16 P,T; U18 P,T; Mehed (18-45), Naised (18-40), Masters (mehed 46+ k.a), Divas (naised 41+ k.a).
Hooaja esimesel võistlusel määratletud võistlusklassi hooaja jooksul muuta ei saa.
Varustus
Lubatud on kasutada ainult ühe labaga aeru.
Pro klassis on lubatud kõik aerulaudade tüübid ja mudelid, kuid laua lubatud maksimaalne pikkus mõõdetuna mööda pealispinda ei tohi ületada 14` (4,25m).
Harrastajate klassis on lubatud pumbatavad aerulauad maksimaalse pikkusega kuni 14` ning jäigad lauad pikkusega kuni 12`6“ (k.a.).
Masters ja Divas klassides lubatud kõik tüübid ja mudelid, kuid laua lubatud maksimaalne pikkus mõõdetuna mööda pealispinda ei tohi ületada 14` (4,25m).
Osavõtutasud
Osavõtutasud määratakse iga etapi juhendis.
Autasustamine
SUP CUP etappidel autasustatakse klasside 3 parimat individuaalvõistlejat diplomiga. Aasta kokkuvõttes autasustatakse klasside kolme paremat diplomi, karika ja esemelise auhinnaga, kui võistlusklassis osales vähem kui 4 võistlejat antakse välja ainult esikoha karikas. Kolme paremat klubi/võistkonda autasustatakse aasta kokkuvõttes karika ja esemelise auhinnaga.